Podsumowanie 5. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Po rozegraniu wszystkich meczów 5. kolejki spotkań doszło do kolejnych przetasowań w ligowej tabeli. Co prawda na pierwszym miejscu bez zmian utrzymuje się druga drużyna Pogoni Siedlce, za to na pozycję wicelidera awansowali piłkarze z Gołąbka. Cały czas dwie ekipy pozostają bez zwycięstwa, a wśród nich niestety i Sęp Żelechów.

Dużo szczęścia w miniony weekend mieli piłkarze z Łosic. W starciu z Jabłonianką Jabłonna Lacka już początek meczu nie układał się po ich myśli. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25' minucie po trafieniu Karola Przybyszewskiego. Tuż przed przerwą Jabłonianka zdobyła drugiego gola za sprawą Jacka Toczyskiego ale szczęśliwie jeszcze przed zejściem do szatni Dawid Ułasiuk zdobył bramkę kontaktową na 1:2.

Druga połowa rozpoczęła się szczęśliwie dla ŁDK. Już w 47' minucie został przyznanym gościom rzut karny, którego na gola zamienił Łukasz Naumiuk. Remis utrzymał się jednak tylko 2 minuty, a ponowne prowadzenie Jabłoniance zapewnił Jacek Toczyski. Wydawało się, że piłkarze z Jabłonnej Lackiej będą kontrolowali przebieg spotkania. W 71' minucie prowadzenie na 4:2 podwyższył Patryk Wyrozębski i już nieco ponad kwadrans dzielił Jabłoniankę od zwycięstwa. Szczęście było jednak po stronie rywali. W 75' trafienie samobójcze zaliczył Maciej Michalczuk i było już 3:4. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kolejny rzut karny przyznany łosiczanom na gola zamienił ponownie Łukasz Naumiuk i ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4 i podziałem punktów.

0:2
(0:0)
63' Górski Marek
90'+6 Pietrzak Wojciech
2:1
(0:0)
Rucikowski Paweł 88'
Rucikowski Paweł 90'+2
74' Żaczek Szymon
0:4
(0:1)
Pogoń II Siedlce
25' Mlonek Bartosz
66' Jastrzębski Dawid
70' Borkowski Tomasz
89' Dobrzański Dawid
Michalczuk Maciej 75'
44' Ułasiuk Dawid
47' Naumiuk Łukasz
90'+1 Naumiuk Łukasz
1:3
(1:1)
Gałkowski Jakub 5'
38' Olszewski Mariusz
67' Kruszewski Michał
70' Kruszewski Karol
2:1
(0:0)
Osica Dariusz 52'
Markowski Piotr 90'+5
90'+4 Karczmarek Bartosz