Podsumowanie 7. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

W miniony weekend rozegrano 7. kolejkę spotkań w siedleckiej lidze okręgowej, których rozstrzygnięcia sprawiły, że doszło do przetasowań w górnej części tabeli. Pozycję wicelidera straciła drużyna z Gołąbka, która przegrała 1:5 z Fenixem Siennica, na rzecz Wektry Zbuczyn, która z kolei pokonała 3:1 Zryw Sobolew.

Przegrana Gołąbka może zaskakiwać gównie z uwagi na jej rozmiar. Co ciekawe pierwsza połowa meczu w Siennicy zakończyła się bezbramkowym remisem. Strzelanie goli rozpoczęło się dopiero po przerwie gdy dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Rafał Słowik (48' i 57' minuta). Co prawda Jakub Ejsymont szybko zdołał zaliczyć trafienie kontaktowe, ale goście byli bezradni gdy piłkarze Fenixa zaczęli popis strzelecki od 70 minuty. 2 gole dołożył Dawid Matak, a wynik spotkania ma 5:1 ustalił Kamil Walas.

W najbliższych tygodniach możemy spodziewać się kolejnych zmian w układzie tabeli tym bardziej, że drużyny z miejsc 2-7 dzieli zaledwie 6 punktów różnicy. Wydaje się, że jedynie niezagrożona jest pozycja liderującej Pogoni II Siedlce.

Rogala Mariusz 28'
25' Polkowski Rafał
87' Mularczyk Michał
Pogoń II Siedlce
17' Mamis Tomasz (k)
22' Mamis Tomasz (k)
24' Dobrzański Dawid
68' Mamis Tomasz
Walas Kamil 79'
59' Ejsymont Jakub
Abramczuk Hubert 90'
7' Paziewski Wojciech
26' Galbarczyk Przemysław
39' Krzysztof Szewczyk
69' Szewczyk Krzysztof
Michalak Emil 89'
72' Kowalczyk Mateusz