Podsumowanie 10. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Za nami rozstrzygnięcia 11. kolejki spotkań i po kilku tygodniach "okupowania" pierwszego miejsca w tabeli przez drużynę Pogoni II Siedlce, doczekaliśmy się zmiany lidera. Pogoniści grając na własnym terenie ulegli 1:2 wiceliderowi - Wektrze Zbuczyn - i w konsekwencji tej porażki spadli na drugie miejsce.

W ekipie siedlczan w ostatnich dniach doszło do zmiany trenera. Dotychczasowego szkoleniowca Jaromira Kostrzewę, który objął to stanowisko przed obecnym sezonem, zastąpił Damian Guzek. W debiucie Guzek musiał przygotować swoją drużyną do starcia z wiceliderem. Zadania tego jak się okazało, nie udało się wykonać. Wynik spotkania otworzył w 21' minucie Damian Prokurat, a prowadzenie gości podwyższył już w drugiej połowie Krystian Zbieć. Gospodarze mieli dużo okazji bramkowych ale ostatecznie udało się im zdobyć tylko jednego gola gdy w doliczonym już czasie gry do bramki Wektry trafił Paweł Łydkowski.

W czołówce tabeli robi się powoli tłoczno i być może będzie tak, że do ostatniej jesiennej kolejki nie będzie przesądzone kto przed przerwą zimową zasiądzie na fotelu lidera.

Promnik Gończyce
0:2
(0:0)
61' Matak Dawid
90'+2 Matak Dawid
2:5
(1:2)
Poszytek Piotr 39'
Rękawek Michał 51'
23' Grudniak Przemysław
29' Zalewski Kacper
49' Jedynak Marcin
80' Kowalski Łukasz
84' Jonczak Wojciech
1:2
(0:1)
Chraszcz Cezary 62'
17' Górski Marek
84' Górski Marek

2:3
(2:2)
Jabłonianka Jabłonna Lacka
Rogala Mariusz 23'
Szostek Dominik 39'
4' Toczyski Jacek
27' Toczyski Jacek
79' Toczyski Jacek
Pogoń II Siedlce
1:2
(0:1)
Łydkowski Paweł 90'+1
21' Prokurat Damian
70' Zbieć Krystian
3:3
(1:0)
Niedziałek Adam 32'
Szeląg Radosław 49'
Kuć Marcin 90'+5
62' Chmielewski Maciej
64' Chmielewski Maciej
78' Kruszewski Karol
Krysiński Piotr 63'
22' Rutkowski Mateusz
40' Chlubicki Piotr
57' Chlubicki Piotr
76' Sadowski Krystian
85' Złotkowski Wiktor