Podsumowanie 12. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Obecny sezon w lidze okręgowej nieco różni się od tych poprzednich, w kontekście tego jakie często padają rozstrzygnięcia w poszczególnych kolejkach spotkań. Bywa, że zdecydowani faworyci przegrywają z dużo niżej notowanymi drużynami, a poszczególne mecze kończą się hokejowymi wynikami. Ciekawie było także w rozegranej w miniony weekend 12. kolejce spotkań.

Sporą niespodzianką jest porażka lidera tabeli. Drużyna Wektry Zbuczyn, która wydawała się pewnym faworytem w meczu z dużo niżej notowanym Orłem Unin, nie była w stanie skutecznie zagrać przeciwko podopiecznym trenera Janusza Kowalskiego. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 22' minucie po golu Piotra Poszytka. Wektra zdołał jednak szybko odpowiedzieć i już 13 minut później było 1:1, gdy Jakuba Kielaka pokonał Paweł Klewek. Zakończona remisem pierwsza połowa sprawiła, że obie strony miały jeszcze szansę na wywalczenie korzystniejszego wyniku. Lepiej z tej szansy skorzystali piłkarze Unina, którzy w drugiej części spotkania byli w stanie dwukrotnie trafić do bramki Wektry. Najpierw w 59' minucie zrobił to Artur Meloyan, a w 74' Kamil Kasprzak. Ekipa ze Zbuczyna nie miała sposobu aby zniwelować straty i ostatecznie uległa rywalowi 2:3, notując tym samym drugą porażkę w obecnym sezonie.

3:1
(1:1)
Poszytek Piotr 22'
Meloyan Artur 59'
Kasprzak Kamil 74'
35' Klewek Paweł
Gruba Bartosz 12'
45'+1 Sawtyruk Paweł
69' Sawtyruk Paweł

76' Szpura Maciej
84' Jaszczuk Dominik
89' Jaszczuk Dominik
Babik Bartosz 28'
59' Michalec Mateusz
90'+8 Górski Marek (k)
:
2:5
(2:3)
Szostek Dominik 12'
Rogala Mariusz 27'
Rogala Paweł 45'
21' Bartosz Michalczyk
40' Gawinek Filip
84' Kowalczyk Kacper
90'+2 Zalewski Arkadiusz