Podsumowanie 8. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Rozegrana w sobotę i niedzielę 8. kolejka spotkań przyniosła dosyć zaskakujące rozstrzygnięcie w meczu Pogoni II Siedlce z dużo niżej notowaną drużyną Hutnika Huta Czechy. Lider tabeli po raz pierwszy w sezonie stracił punkty, remisując z Hutnikiem 2:2. Podopieczni trenera Kostrzewy zapewnili sobie punkt dopiero w 89' minucie gdy bramkę na wagę remisu zdobył Paweł Łydkowski.

W najciekawszym chyba meczu minionego weekendu zmierzyły się ze sobą drużyny z Gołąbka i Zbuczyna, a więc czołówka ligowej tabeli. Po pierwszej połowie to Wektra prowadziła jedną bramką, której autorem był Jakub Bobryk. Druga odsłona spotkania dostarczyła zdecydowanie więcej emocji. Poza tym, że goście zdobyli jeszcze 4 gole to warto dodać, że Gołąbek musiał ostatnie 10 minut meczu grać w znacznym osłabieniu po tym jak czerwone kartki ujrzeli Roman Bilinskyi w 71' minucie i Jakub Ejsymont w 81'. Dzięki wygranej Wektra umocniła się na drugim miejscu w tabeli, a Gołąbek zanotował spadek na 5. miejsce.

0:5
(0:1)
38' Bobryk Jakub
64' Wereszczyński Michał
70' Bobryk Jakub
82' Bobryk Jakub
88' Karczmarek Bartosz
2:4
(0:1)
Podlasie II Sokołów Podlaski
Rucikowski Paweł 48'
Karasiński Krzysztof 90'
41' Piotrowski Paweł
64' Osial Piotr
69' Jezierski Aleksander
88' Krysiński Piotr
1:4
(1:3)
Jabłonianka Jabłonna Lacka
Wielgosz Piotr 14'
5' Michalczuk Maciej
29' Toczyski Jacek
44' Świnarski Rafał
61' Michalczuk Maciej
Pogoń II Siedlce
2:2
(1:1)
Mamis Tomasz 8' (k)
Łydkowski Paweł 89'
13' Zalewski Kacper
75' Jedynak Bartłomiej
2:3
(2:0)
Polkowski Rafał 20'
Polkowski Rafał 32'
50' Wiśnioch Michał
58' Komar Przemysław
75' Wiśnioch Michał
0:2
(0:0)
51' Zawistowski Michał
52' Złotkowski Wiktor