Podsumowanie 9. kolejki spotkań siedleckiej ligi okręgowej sezonu 2023/24

Dziewiąta kolejka spotkań okazała się nieudana dla lidera tabeli, drużyny Pogoni II Siedlce, która przegrała swój pierwszy mecz w sezonie rywalizując na wyjeździe z Fenixem Siennica. Sienniczanie wygraną zawdzięczają głównie Michałowi Jaworskiemu, który dwukrotnie trafił do bramki siedlczan i zapewnił im ostatecznie wygraną 2:1.

Zdecydowanie najlepszy występ w miniony weekend zaliczyli piłkarze z Jabłonianki, którzy podejmowali na własnym boisku drużynę Czarnych Węgrów. Obie ekipy miały przed tym spotkaniem po 2 wygrane na koncie i każdej z nich potrzebne było zwycięstwo aby odbić się od dolnej strefy tabeli. Pierwszy gol padł w 32' minucie, a jego autorem był węgrowianin Kamil Panufnik. Niestety było to trafienie samobójcze, które dawało prowadzenie gospodarzom. Przed przerwą drugiego gola dla Jabłonianki dołożył jeszcze Piotr Domański i prowadzenie 2:0 dawało jaj duży komfort gry w drugiej części meczu.

Kilka minut po zmianie stron i wznowieniu gry swój popis strzelecki rozpoczął Jacek Toczyski. Dwudziestotrzylatek na przestrzeni sześciu minut (53', 57', 59') trzykrotnie pokonał strzegącego bramki Czarnych Jakuba Kupca i było już 5:0. Wynik całego spotkania na 6:0 ustalił w 71' minucie Mateusz Zawadzki.

Dzięki wygranej i zdobyciu kompletu punktów, drużyna z Jabłonnej Lackiej zajmuje obecnie 9. miejsce w tabeli z dorobkiem dwunastu punktów. Czarni natomiast otwierają strefę spadkową plasując się na 14. pozycji z ośmioma punktami na koncie.

Michał Jaworski 48'
66' Igor Szostek
Licbarski Michał 86'
24' Poszytek Piotr
Zawadzki Mateusz 71'
32' Panufnik Kamil
1:2
(0:1)
Górski Marek 83'
34' Kruszewski Michał
64' Kruszewski Karol