Jastrząb Żeliszew - Sęp: wygrywamy 3:0 w I rundzie Okręgowego Pucharu Polski 2023/34

Drużyny Jastrzębia Żeliszew i Sępa Żelechów jako ostatnie zakończyły rywalizację w I rundzie Okręgowego Pucharu Polski 2023/24 (grupa Siedlce). Mecz który pierwotnie miał się odbyć w minioną sobotę został rozegrany dzisiaj i to Sęp odniósł w nim zwycięstwo 3:0.

Nasza drużyna zaprezentowała się dzisiaj solidnie i nie przeszkodziło w tym to, że spotkanie odbyło się na wyjeździe, zaledwie dzień po sparingu z zespołem Ar-Tig Huta Dąbrowa. W pierwszych minutach gospodarze stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola, ale Patryk Seroczyński pewnie interweniował w naszej bramce. Chwilę później to nasi piłkarze zmarnowali doskonałą szansę pod bramką Jastrzębia. Jednak już w 21. minucie Szymon Słyk pewnie uderzył z ostrego kąta, zapewniając nam prowadzenie 1:0.

Początek drugiej połowy należał do gospodarzy jednak z upływem czasu do głosu ponownie zaczął dochodzić Sęp. W 82' minucie po wyprowadzeniu kontrataku piłka trafiła do Damiana Grzyba, a ten prawą nogą uderzył ją tuż przy słupku i prowadziliśmy już 2:0. Wynik meczu na 3:0 ustalił w 87' minucie Szymon Kowalski, którego pierwsze uderzenie obronił bramkarz z Żeliszewa ale przy dobitce był już bezradny.

poniedziałek, 7 sierpnia 2023, 17:30