Sęp - Mazovia II Mińsk Mazowiecki: kolejny słaby występ i porażka 1:7

Końcówka obecnego sezonu dla piłkarzy Sępa Żelechów zdecydowanie nie układa się po ich myśli. W minioną sobotę doznali 16 porażki w sezonie przegrywając 1:7 z Mazovią II i łącznie w ostatnich czterech meczach stracili ponad 20 bramek.

Spotkanie z dużo wyżej notowaną Mazovią II Mińsk Mazowiecki z pewnością nie należało do najłatwiejszych szczególnie, że trener Andrzej Goliszewski miał do dyspozycji zaledwie jedenastu zawodników i żadne zmiany nie wchodziły w grę. Niestety już pierwsze fragmenty meczu pokazały kto będzie tego dnia żądził na boisku. W 5. minucie goście wyszli na prowadzenie po bramce Dominika Dźwigały, a zaledwie 120 sekund później Sęp przegrywał już 0:2 za sprawą trafienia Adama Śpiewaka. Żelechowianie zdołali zdobyć gola kontaktowego w 36. minucie po tym jak Sebastian Szewczak dobił piłkę uderzoną z rzutu wolnego przez Kubę Kapczyńskiego. Niestety to było wszystko na co tego dnia było stać gospodarzy. Mazovia II na 6 minut przed przerwą podwyższyła swoje prowadzenie po bramce Patryka Niemyjsckiego i pierwsza czść spotkania kończyła sie wynikiem 1:3.

Po zmianie stron przyjezdni dominowali na boisku. Już w 47. minucie Szymon Staska trafił na 1:4, a dwie minuty później było już 1:5 po bramce Piotra Parobczyka. Kolejne bramki padły w 81. minucie, a nas listę strzelców wpisał się Kacper Nowak oraz 83. po golu Łukasza Bankiewicza. Niestety po słabym meczu Sęp wysoko bo aż 1:7 uległ Mazovii II Mińsk Mazowiecki i powoli żegna się z ligą okręgową.

Sęp Żelechów 1:7 (1:3) Mazovia II Mińsk Mazowiecki
36' Szewczak S. - 5' Dźwigała D., 7' Śpiewak A., 39' Niemyjski P., 47' Staska Sz., 49' Parobczyk P., 81' Nowak K., 83' Bankiewicz Ł.

Sęp: Beczek Ł. - Chudek M., Szewczak S., Wdowiak B., Majek M. - Słyk Sz., Owczarczyk P., Kapczyński J., Gałkowski D. - Kot A., Bożek A.

Mazovia II: Flis K. (46' Stelmaszczyk Ł.) - Dźwigała D., Staska Sz., Bogusz Ł. (78' Nowak K.), Świerżewski D. - Niemyjski P. (75' Bankiewicz Ł.), Parobczyk P. (c), Śpiewak A., Teodorski J. (60' Sikorski J. ) - Barwiński J. (46' Zatorski J.), Biesiada K.

widzów: ~ 70

Pomeczowa wypowiedź trenera dla tygodnika Twój Głos

Zanim zaczął się mcz, przegrywaliśmy różnicą dwóch goli. Nadzieje dał nasz Sebastian Szewczak, który zdobył debiutanckiego gola w seniorach po dobitce strzału z rzutu wolnego Jakuba Kapczyńskiego. Nie minęły trzy minuty, a goście podwyższyli. Miałem do dyspozycji jedenastu zawodników i z każdą chwilą goście zyskiwali przewagę i nas karali kolejnymi trafieniami.