Sęp - Wicher Sadowne: pierwsza wygrana w sezonie, 3:2 po dosyć nerwowym meczu

Aż 6 kolejek spotkań musiało zostać rozegrane aby Sęp wywalczył pierwsze punkty w obecnym sezonie. I chociaż udało się odnieść zwycięstwo to do ostatnich minut nie było pewne czy przewagę jednej bramki uda się żelechowiakom utrzymać...

Mecz z Wichrem można zdecydowanie zaliczyć do udanych jednak patrząc na jego przebieg można by oczekiwać trochę spokojniejszej gry ze strony podopiecznych trenera Andrzeja Goliszewskiego. Sęp dosyć szybko wyszedł na prowadzenie 1:0 za sprawą Daniela Gałkowskiego, który już w 8' minucie pokonał bramkarza przyjezdnych. W pierwszej połowie żelechowianie mogli ten wynik podwyższyć lecz ponownie dawała o sobie znać słaba skuteczność i czasami brak pomysłu na wykończenie akcji. Niestety nawet przewaga jednego zawodnika (od 32' minuty goście grali w dziesiątkę - czerwoną kartą ukarany został Karol Podleś) nie przekładała się na optyczną przewagę na boisku i mecz był raczej wyrównany.

Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęła drużyna z Sadownego, która zdołała wyrównać już w 55' minucie po celnym trafieniu Kamila Kandulskiego. Od tego momentu można było mieć obawy, że dalsze losy meczu potoczą się na niekorzyść Sępa, który w ostatnim czasie nie prezentował się najlepiej w końcowych minutach boiskowych potyczek. Na szczęście tym razem było inaczej. W 63' minucie Sęp ponownie wyszedł na prowadzenie za sprawą bramki Michała Jaworskiego z 63' minuty. 6 minut później kontratak gospodarzy pewnie wykończył Paweł Michalik i było już 3:1. Trochę nerwowo zrobiło się dopiero w ostatnich kwadransie spotkania. W 80' minucie bramkę kontaktową dla Wichru zdobył Tomasz Kowlaczyk i goście starali się doprowadzić jeszcze do remisu. Podopieczni trenera Andrzeja Goliszewskiego zdołali jednak utrzymać jednobramkową przewagę i zapewnili sobie pierwszą wygraną w sezonie!

Sęp Żelechów 3:2 (1:1) Wicher Sadowne
8' Gałkowski D., 63' Jaworski M., 69' Michalik P. - 51' Kandulski K., 80' Kowalczyk T.

Sęp: Deja P. - Owczarczyk P., Jaworski S., Mądry P., Wdowiak B. - Gałkowski D. (Słyk Sz.), Michalik P., Kot A., Kobus Ł. (80' Podołowski E.) - Bożek A. (73' Grzyb M.), Jaworski M.

Wicher: Małetka T. - Andryszczyk B. (46' Andryszczyk M.), Dzieciątko P., Jakubowski M., Kandulski K. - Kowalczyk T., Podleś K., Uziębło M., Wycech Sz. - Wycech P. (65' Piotrowski W.), Zyśk J.