Sęp - ŁDK Łosice: mnóstwo niewykorzystanych sytuacji, Michalik i Stodulski zapewniają wygraną 2:1

Marcin Sągol

Ciekawy i dynamiczny mecz mogliśmy dzisiaj obejrzeć w Żelechowie, w którym Sęp Żelechów podejmował zajmującą czwarte miejsce drużynę ŁDK Łosice. Stawką spotkania dla naszej drużyny było utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli.

Obie ekipy od początku spotkania starały się atakować i stwarzać sobie okazje strzeleckie. Groźniejszy w akcjach pod bramką rywala był jednak Sęp, który w pierwszej połowie kilka razy bardzo groźnie uderzał  z dystansu. Mimo przewagi naszej drużyny go goście jako pierwsi zdobyli gola w tym meczu, a stało się to w 24' minucie gdy dośrodkowaną z rzutu wolnego piłkę uderzeniem głową posłał do bramki Jana Barańskiego Bartoszuk. W pierwszej części spotkania żelechowianom nie udało się już doprowadzić do wyrównania.

Po zmianie stron Sęp dalej atakował i niebawem przyniosło to rezultaty w postaci goli. Najpierw w 52' minucie Paweł Michalik lewym skrzydłem przedostał się w pole karne gości i uderzeniem z narożnika "szesnastki" skierował piłkę do bramki łosiczan. W 77' minucie Albert Stodulski pewnie wykonał rzut karny podyktowany dla naszej drużyny za faul w obrębie pola karnego i Sęp prowadził już 2:1. Wynik ten utrzymał się do końcowego gwizdka choć okazje do jego zmiany miały obie ekipy.

Sęp Żelechów
2 : 1
( 0 : 1 )
bramki
ŁDK Łosice
Michalik P. 52'
Stodulski A. 77'
24' Bartoszuk P.

Sęp: Barański J., Licbarski M., Bożek A., Grzyb D. (70' Słyk Sz.), Korgul A., Kot A. (63' Szewczak S.), Michalik P., Owczarczyk P., Parzyszek M., Stodulski A., Wdowiak S.

ŁDK: Radziwonka B., Bartoszuk P., Chwedoruk M. (46' Knapiuk E.), Demianiuk A., Głuchowski J., Naumiuk ł., Pączek C. (80' Głogowski D.), Roman P. (61' Kaniewski Ł.), Szpura M., Szupiluk M., Ułasiuk D.