Fenix Siennica - Sęp: wywalczony remis 2:2 w doliczonym czasie gry

Mecze z Fenixem Siennica nie były w ostatnich latach łatwe dla naszej drużyny, a dzisiejszy mecz nie był wyjątkiem. Po niespełna 60 minutach gry gospodarze prowadzili 2:0, a autorem obu goli był Dawid Matak. Mimo to Sęp nie poddawał się i walczył do końca. Po bramce kontaktowej strzelonej przez Kubę Gałkowskiego w 67. minucie, Szymon Kowalski doprowadził do remisu 2:2, trafiając w doliczonym czasie gry.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła wielu sytuacji strzeleckich. Sęp starał się zaskoczyć gospodarzy uderzeniami z dystansu, jednak były one albo nieskuteczne, albo blokowane. Fenix również atakował, a tuż przed końcem pierwszej połowy zdobył gola w 42. minucie. Na listę strzelców wpisał się Dawid Matak, który uderzył z odległości siedemnastu metrów. Piłka skozłowała jeszcze przed Patrykiem Seroczyńskim i wpadła do bramki.

Początek drugiej części spotkania nie był pomyślny dla Sępa, który musiał odrabiać straty. W 58. minucie sienniczanie przeprowadzili akcję prawą stroną boiska. Piłka została dograna do ustawionego w środku pola Mataka, który znalazł się w dogodnej pozycji i pewnym strzałem pokonał po raz drugi Seroczyńskiego.

Mimo dwubramkowej straty, Sęp nie rezygnował z walki. W 67. minucie udało się przeprowadzić skuteczny kontratak. Prostopadłe podanie z własnej połowy pomiędzy wysoko ustawionymi obrońcami Fenixa umożliwiło Kubie Gałkowskiemu bieg w kierunku bramki rywala. W sytuacji sam na sam z Mateuszem Nowakowskim skutecznie uderzył obok prawego słupka, zmniejszając straty do 1:2. Do końca regulaminowego czasu gry Sęp nie zdobył kolejnych goli. Decydującą akcję spotkania, w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, przeprowadzili podopieczni trenera Gugały. Bartek Wdowiak dośrodkował piłkę z lewego skrzydła. Kuba Gałkowski próbował uderzyć głową, ale nie trafił czysto. Futbolówka trafiła jednak do Szymona Kowalskiego, który pewnie wpakował ją do siatki, ustalając wynik na 2:2.

niedziela, 20 sierpnia 2023, 12:00
2:2
(1:0)
Matak Dawid 42'
Matak Dawid 58'
67' Gałkowski Jakub
90'+3 Kowalski Szymon
II KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ, SEZON 2023/24

Fenix: Nowakowski M., Bieliński M., Giedziński M. (60' Filpiec P.), Markowski P. (60' Maj B.), Matak D. (85' Okrzeja K.), Osica D. (57' Malec P.), Piętka K., Świerżewski D. (57' Pawlak K.), Szczęsny K., Walas K. (60' Miros B.), Witowski T.

Sęp: Seroczyński P., Wdowiak B., Grzyb D., Korgul A., Szewczak S., Mazurek P. (83' Dadas K.), Wdowiak S., Słyk Sz. (82' Kowalski Sz.), Licbarski M., Gałkowski J., Stodulski A.