Podlasie II Sokołów Podlaski - Sęp: wyjazdowa wygrana 0:2 po golach Gałkowskiego, czerwona kartka Licbarskiego

W dniu dzisiejszym nasza drużyna rozegrała mecz 12. kolejki spotkań, w którym zmierzyła się na wyjedzie z rezerwami Podlasia Sokołów Podlaski. Po trudnym meczu Sępowi udało się wywalczyć zwycięstwo 0:2, a autorem obu goli był powracający do składu (po zeszłotygodniowej absencji) Kuba Gałkowski.

Kluczowa dla osiągnięcia korzystnego wyniku była pierwsza połowa spotkania. Chociaż żadnej ze stron nie udało się w tym czasie osiągnąć wyraźniej przewagi, to żelechowianie byli w stanie stworzyć sobie więcej sytuacji, głównie wykorzystując błędy rywala w postaci częstych strat piłki. Pierwszy go padł w 28' minucie. Damian Grzyb dograł piłkę do ustawionego na jedenastym metrze Kuby Gałkowskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem posłał ją do bramki Piotra Szczęsnego. Gospodarze schodzili na przerwę przegrywając 0:1.

W drugiej części meczu obraz gry uległ zmianie. Sęp cofnął się do defensywy, chcąc utrzymać korzystny wynik, a stroną atakującą byli piłkarze z Sokołowa Podlaskiego. Pomimo wielu prób Podlasie nie było w stanie doprowadzić do remisu. Dodatkowo w 89' minucie żelechowiakom udało się skontrować rywala. Akcję skrzydłem wykończył Gałkowski, który zbiegł do środka boiska i zdobył drugiego gola, lobując Szczęsnego.

Nasza drużyna kończyła to spotkanie w osłabieniu. Dwukrotnie za faule na rywalach żółtymi kartkami został ukarany Michał Licbarski i w konsekwencji ujrzał czerwony kartonik. Na szczęście Michał opuścił plac gry w doliczonym już czasie gry i nie miało to dużego wpływu na osłabienie drużyny.

niedziela, 29 października 2023, 13:30
Podlasie II Sokołów Podlaski
0:2
(0:1)
28' Gałkowski Jakub
89' Gałkowski Jakub
XII KOLEJKA LIGI OKRĘGOWEJ, SEZON 2023/24

Wywalczenie zwycięstwa w Sokołowie Podlaskim było także o tyle istotne, że dawało nam szansę poprawienia aktualnej pozycji w tabeli, gdyby korzystnym dla nas wynikiem zakończył się derbowy mecz Promnika Gończyce ze Zrywem Sobolew. Tu szczęście nam dopisało. Promnik zremisował 2:2 pomimo tego, że przez 90 minut prowadził. W doliczonym czasie gry strzegący bramki drużyny z Gończyc Sihag Sumit (były zawodnik Sępa) został ukarany czerwoną kartką za faul we własnym polu karnym, a podyktowaną dla Zrywu "jedenastkę" na gola dającego remis zamienił Marek Górski. Remis tych ekip sprawił, że Sęp przesunął się w tabeli o jedną pozycję (na 14.) wyżej, wyprzedzając wspomnianego Promnika Gończyce. W dalszym ciągu jest to strefa spadkowa, ale napawa optymizmem to, że nasza drużyna zaczyna w ostatnim czasie przesuwać się w kierunku strefy środkowej ligowej tabeli.

Podlasie II: Szczęsny P. - Chadaj Sz., Gałązka B. (46' Leszczyński P.), Horowicz K., Jezierski A. (52' Żeleźnicki J.), Komycz K. (85' Chadaj M.), Piotr Krysiński P., Kur R. (60' Rytel C.), Lemieszek H., Nowotniak M., Retko K. (89' Pieniak K.)

Sęp: Bryl M. - Korgul A., Bożek A., Mazurek P., Wdowiak B., Grzyb D., Król H. (90'+4 Szewczak S.), Licbarski M., Słyk Sz. (88' Kryczka Sz.), Kowalski Sz. (46' Wdowiak S.), Gałkowski J.